Komentarze dzienne

Dolar na fali wzrostowej

Niewielkimi zmianami na rynkach finansowych zakończył się ubiegły tydzień. Eurodolar ostatecznie zakończył dzień na symbolicznym minusie, podczas gdy amerykańskie giełdy zdołały wyjść na plus.

Pomimo wielu publikacji makroekonomicznych z jakimi mieliśmy do czynienia w poprzednim tygodniu, uwaga inwestorów była już w innym miejscu. Wydaje się, iż coraz ważniejsze jest teraz zbliżające się dużymi krokami posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Oczekuje się po nim dalszych kroków, mających na celu stymulowanie europejskiej gospodarki. Wszelkie wypowiedzi i dane jakie będą się w najbliższych dwóch tygodniach pojawiać, będą rozpatrywane również i pod tym kątem.

W bieżącym tygodniu uwagę inwestorów zajmować będą też inne posiedzenia. W środę będzie miało miejsce posiedzenie Banki Japonii, podczas gdy dzień później posiedzenie Banku Turcji. Dzisiejszy dzień będzie natomiast dość spokojny, jeśli chodzi o publikacje makroekonomiczne – żadna z nich nie powinna mieć dużego wpływu na zachowanie rynków.Od kilku dni widoczne jest umacnianie się dolara. Na wykresie USD/CHF widzimy, iż rynek stoi tuż przed ważnym poziomem oporu na 0.8950. Jeśli zostanie on pokonany, to otworzy się droga ku oporowi przy 0.9150-0.9200, a boczna konsolidacja stanie się faktem. Widoczna jest ona zresztą już na wskaźniku RSI, który wzniósł się powyżej poziomu 50 i odmawia dalszych spadków. Wsparciem będzie poziom 0.88 oraz 0.87.


Sylwester Majewski

Comments