Komentarze dzienne

Szansa dla rynku srebra

Przy braku znaczących danych, środa nie wprowadziła dużych zmian na rynkach. Osłabieniu uległ funt brytyjski. Spadki pojawiły się też na amerykańskich parkietach giełdowych.

Do spadków na rynku funta przyczynił się komentarz Banku Anglii. Okazuje się bowiem, iż bank nie ma planów zacieśniania polityki monetarnej w najbliższym czasie. Inwestorzy oczekiwali jednak czegoś innego. Tymczasem w przypadku euro pojawiły się nowe sugestie potwierdzające, iż bank może obniżyć stopy procentowe już na przyszłym posiedzeniu. Warto mieć to na uwadze, ponieważ dalsza stymulacja gospodarki strefy euro zdaje się być coraz częściej wliczona już w cenę.

Dzisiejszy dzień rozpoczynamy danymi z Japonii, gdzie informacje o PKB zaskoczyły rynek. Gospodarka japońska przyspieszyła w Q1 o 5.9%, co jest najlepszym wynikiem od 2011. W ciągu całego dnia królować będą publikacje dotyczące PKB z Europy. Zza oceanu napłyną natomiast dane z tamtejszego rynku pracy, jak też odczyty indeksów NY Empire State(godzina 14:30) oraz Fed z Filadelfii(16:00).Broniący się od dłuższego czasu przed spadkami rynek srebra stanął przed szansą. Odejście od poziomu wsparcia na wysokości 19.00 może prowadzić do odbicia. Wskazuje na to RSI, który przeszedł w obszar wzrostowy, ponad poziomem 50. Do szczęścia bykom potrzebne jest pokonanie oporu przy 20.40, co otworzyłoby drogę na 22.00. Wsparcia mamy na 19.00 oraz 18.30.


Sylwester Majewski

Comments