Komentarze dzienne

Banki centralne w grze

Kolejny dzień nowego tygodnia przynosi upragnione ożywienie. We wtorek widoczne były zmiany na głównych parach walutowych, jak też na rynkach giełdowych. Ponownie sytuacja na Ukrainie była bacznie śledzona przez inwestorów.

Wczorajszą sesję rozpoczynaliśmy posiedzeniem RBA. Stopy procentowe pozostawiono w Australii na niezmienionym poziomie. Rynek AUD/USD po początkowych wzrostach powrócił do poziomów z otwarcia. W ciągu dnia sytuacja jednak uległa odwróceniu i dolar australijski powrócił do wzrostów, pokonując poranne szczyty. Dolar amerykański tracił wczoraj na całej linii.

Dziś kolejne decyzje władz monetarnych. Dzień rozpoczynamy gorszymi danymi o sprzedaży z Australii . W dalszej kolejności czeka nas decyzja Czeskiego Banku Narodowego oraz Rady Polityki Pieniężnej. Po drodze będzie miała jeszcze miejsce publikacja danych o zamówieniach w niemieckim przemyśle oraz wystąpienie publiczne szefowej Fed.Do spadków zdaje się przymierzać rynek USD/JPY. Widzimy na wykresie dziennym, iż rynek zmaga się z poziomem wsparcia na 101.40. Wcześniej dolar odbił się od górnej linii kanału spadkowego. Jeśli wspomniany poziom zostanie pewnie pokonany, otworzyć się może droga ku wsparciu w okolicy 96.50-97.50. Dopiero przy poziomie 98 można spodziewać się większego popytu. Wskaźnik RSI ciągle w trendzie bocznym, aczkolwiek zszedł w ostatnich dniach ponownie poniżej poziomu 50. Opór pozostaje w obszarze 102.50-103.00.

Sylwester Majewski

Comments