Komentarze dzienne

Na USD/PLN ciągle konsolidacja

Większość światowych rynków i giełd zamkniętych było 1 maja. Handel jaki się odbywał miał więc spokojny charakter. Ważniejszych decyzji ze strony inwestorów można spodziewać się dopiero dziś.


Choć większość rynków była wczoraj zamknięta, danych makroekonomicznych nie brakowało. Lepiej od prognozy wypadł zatem indeks PMI dla brytyjskiego przemysłu – 57.3 przy oczekiwaniach rzędu 55.4. Po początkowym umocnieniu funt wrócił jednak do poprzednich poziomów. Gorzej od prognoz wypadły natomiast dane z amerykańskiego rynku pracy, gdzie ilość wniosków o zasiłki wzrosła do 344 000, przy oczekiwaniach rzędu 318 000.


Słabsze dane z rynku pracy mogły niepokoić. Dziś bowiem publikacja kolejnych danych. Rano dowiedzieliśmy się, iż bezrobocie w Japonii utrzymało się na poziomie 3.6%. O 14:30 poznamy odczyty dotyczące wysokości bezrobocia w USA, jak też ilości nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Wcześniej czeka nas seria danych PMI z Europy oraz informacja o wysokości bezrobocia na starym kontynencie. Rynek USD/PLN nie zdołał wyrwać się na północ z konsolidacji bocznej. Co prawda szansa jeszcze nie uciekła, ale może się oddalać. Na korzyść byków można zaliczyć fakt, iż rynek ciągle nie spadł poniżej 3.0(ani nawet 3.2). Dodatkowo znalazł się po drugiej stronie środkowej linii kanału spadkowego i opiera się teraz na równoległej linii ostrzegawczej mniejszego kanału wzrostowego. Wskaźnik RSI nic nam nie mówi na temat przyszłości – czekamy więc na wybicie ponad 3.08 lub poniżej 3.0.


Sylwester Majewski

Comments