Analizy miesięczne Wszystkie

Analiza na kwiecień

Dziś kolejna porcja wykresów. Na wykresie tych par, powinny wystąpić w nadchodzącym miesiącu interesujące ruchy. Miejmy nadzieję, iż również zyskowne – dla wszystkich użytkowników VTT!.

Analiza z poprzedniego miesiąca, spełniła się idealnie w przypadku eurodolara. Na wykresie tej pary, euro dotarło na wysokość 1.35. Tam z godnie z naszymi oczekiwaniami nastąpiło zatrzymanie ruchu. Całkiem jednak możliwe, iż wzrosty będą kontynuowane. Na wykresie zaznaczono kluczowy dla dalszych losów tej pary obszar handlu. Od góry jest to poziom 1.3750. Zasadniczo jednak, nawet wyraźne pokonanie widocznej linii trendu spadkowego, może już otworzyć drogę wzrostom.

Od dołu eurodolar podtrzymywany jest w okolicach poziomu 1.32. W tym miejscu przebiega też połowa dużej, wzrostowej świecy . Ta wysokość stanowi wsparcie. Spadki poniżej 1.3150 Przekreślą szanse na wzrosty. Docelowym poziomem spadków będzie wtedy wsparcie na 1.25.

Na wykresie pary USD/JPY, dolar próbuje pokonać opór, zlokalizowany na wysokości 100. Wybicie się ponad ten poziom, otworzy drogę wzrostom. W tym przypadku, najważniejszym oporem byłby obszar 104-105. Wcześniej jednak, przebiega linia trendu spadkowego i tam właśnie powinny zatrzymać się ewentualne wzrosty. Jeśli natomiast dolar spadnie poniżej 95, to tym samym pokona linię wsparcia. Wtedy spadki powinny doprowadzić do testu obszaru znajdującego się nad poziomem 90.

Ostatnim rynkiem jest dziś EUR/AUD. Jako egzotyk , para ta rzadko bywa przeze mnie analizowana. Na jej wykresie istnieje jednak pewien potencjał. Od dłuższego czasu ma tu miejsce konsolidacja, której zasięg dodatkowo się zawęża. Jako że przed rozpoczęciem tej konsolidacji, miał miejsce dynamiczny ruch w górę, to potencjał ruchu po wyjście z tego obszaru może być równie duży. Wątpliwości można mieć jedynie co do tego, kiedy takie wybicie nastąpi. Być może już w kwietniu. Wzrost powyżej 2.02 otworzyć powinien drogę ku poziomowi zlokalizowanemu na wysokości 2.15. Analogicznie, mocny spadek poniżej 1.90, otworzy drogę ku poziomowi 1.80.

Sylwester Majewski

Comments