Komentarze dzienne

Dzień publikacji i przemówień

Kolejny dzień upłynął korzystnie dla euro. Wspólna waluta zyskiwała wczoraj na sile. Względem dolara, umocniło się wczoraj większość głównych walut. Inwestorzy nie podejmują jeszcze kluczowych decyzji, czekając na dzisiejsze dane i wystąpienie szefa Fed.

Pozytywnym zaskoczeniem była wczorajsza publikacja, z amerykańskiego rynku pracy. Ilość nowych podań o zasiłki, spadła w ostatnim tygodniu o 31 000. Osiągnięto tym samym poziom 473 000, schodząc poniżej bariery 500 000.

Indeks zaufania Gfk, wzrósł w Niemczech do poziomu 4.1. Po serii dość pozytywnych danych z niemieckiej gospodarki, zaufanie powinno rosnąć również w następnym miesiącu. Oczekiwania konsumentów są duże.

W Wielkiej Brytanii, wzrósł natomiast wolumen sprzedaży detalicznej. Pomogło to funtowi, który i tak jest w nieco lepszej sytuacji względem USD niż eurodolar. Na wykresie RSI przełamany został trend spadkowy, jednak dalsze obsunięcie nie jest wykluczone. Wiele zależy od dzisiejszych danych i od tego co powie Ben Bernanke. Wsparciem jest poziom 1.5250, a oporem 1.57.

Sylwester Majewski

Comments