Komentarze dzienne

Amerykanie świętują

Przy wygasającym obrocie, eurodolar powrócił na koniec wczorajszego dnia w okolice wcześniejszego zamknięcia. W optymistycznym nastroju utrzymywały się natomiast amerykańskie parkiety, pokonując wtorkowe szczyty.

Indeks spółek technologicznych Nasdaq, kolejny dzień zakończył powyżej poziomu 4000. Do odreagowania doszło też na warszawskim parkiecie, gdzie indeks WIG20 leczył rany po spadkach z wtorku. Pomogły w tym zapewne wieści z Niemiec, gdzie osiągnięto porozumienie w sprawie koalicji CDU/CSU i SPD. Cieszyć mogły też lepsze dane o nastrojach w Niemczech. Poprawę nastrojów odnotowano też w USA, gdzie lepsze wyniki odnotował też indeks Chicago PMI(63 vs 60).

Kolejne dane z niemieckiej gospodarki opublikowane zostaną również dzisiaj. Będą to publikacje dotyczące inflacji, jak też bezrobocia. Poznamy też nastroje w strefie euro i wysłuchamy kilku przemówień przedstawicieli banków centralnych. Od godzin popołudniowych można się spodziewać marazmu, ze względu na nieobecność świętujących dziś inwestorów z USA.

Do przełomu może dojść niebawem na rynku EUR/PLN. Nie dość, iż euro nie chce dalej spadać, to jeszcze wskaźnik RSI pokonał linię trendu spadkowego, tworząc szanse na przejście co najmniej w trend boczny. Rynek zmaga się teraz z poziomem 4.20, jednak opór znajduje się też w okolicy 4.25, a następnie 4.30. Gdyby konsolidacja miała okazać się pułapką, wsparcie mamy na 4.12 oraz wcześniej, pomniejsze na 4.15.

Sylwester Majewski

Comments