Komentarze dzienne Wszystkie

Euro rozpoczęło obronę

Po raz pierwszy od kilu dni, dolar tracił wczoraj na wartości. Zarówno euro jak i funt zyskały na sile. Dziś od rana sytuacja ta utrzymuje się. Handel jednak staje się niepewny, gdyż inwestorzy czekają do piątku, na wystąpienie Bena Bernanke.

Zamówienia na dobra trwałego użytku, wzrosły w lipcu w USA o 0.3%, do poziomu 193 miliarda dolarów. Ten wynik był nieco gorszy od prognoz rynkowych. To pierwszy wzrost od trzech miesięcy.

Rozczarowaniem okazały się dane z rynku nieruchomości. Sprzedaż nowych domów spadła w poprzednim miesiącu o 12.4%, do poziomu 276 000. Jest to tym samym najniższy poziom od 1963, kiedy to rozpoczęto publikację tych danych.

W Europie tymczasem, odnotowano wzrost indeksu IFO. W ten sposób, zaufanie niemieckich przedsiębiorców rosło już trzeci miesiąc z rzędu.

Do specyficznej sytuacji doszło na wykresie eurodolara. W poniedziałek zastanawialiśmy się, czy euro dotrze jeszcze na wysokość 1.25. Nasze obawy okazały się słuszne, gdyż spadki wytraciły później impet. Euro będzie próbowało testować obszar 1.275-1.28. Dopiero później możliwy jest powrót do testu 1.25, co zresztą wcale nie wydaje się takie pewne. Wskaźniki MACD i RSI znajdują się w układach sygnalizujących raczej boczną konsolidację. Wsparcie jest na poziomie 1.26.

Sylwester Majewski

Comments