Komentarze dzienne

Przed nami ciekawy tydzień

Inwestorzy nie zdecydowali się w piątek na gwałtowne ruchy. Te zapewne będą miały miejsce dopiero w tym tygodniu. Za takim scenariuszem przemawia kilka czynników, z których najważniejszy to zapewne posiedzenie Fed.

Większość głównych par walutowych zmieniła w piątek swą wartość na koniec dnia jedynie o kilka dziesiątych procenta. Większe zmiany mogą mieć miejsce już dziś, choć zapewne bardziej w przypadku rynków giełdowych. Dziś swe wyniki publikuje bowiem Apple. Dla rynków walutowych większe znaczenie będzie miało środowe posiedzenie Fed. Tego samego dnia swe wyniki podawać będzie jednak również Facebook. Można się więc spodziewać, że wtorek i sama środa będą dniami, w których przygotowania inwestorów do publikacji mogą być mocno widoczne na wykresach.

Obecny tydzień obfituje w posiedzenia banków centralnych. Jutro poznamy decyzję władz monetarnych Indii ale też i Węgier. Wspomniana środa to oprócz Fed również decyzja o wysokości stóp procentowych w Nowej Zelandii, ale też raport ADP z amerykańskiego rynku pracy. Czwartek przyniesie decyzję banku centralnego Japonii, a dziś natomiast poznamy też dane o produkcji przemysłowej z USA.

Na wykresie EUR/PLN obserwować można próby obrony wsparcia nad 4.15. Seria górnych cieni na ostatnich świecach sugeruje, iż wymiana na tych poziomach jest intensywna. Zejście poniżej 4.15 nie musi być tragicznym scenariuszem dla byków, bowiem w okolicy 4.10-4.12 biegnie linia kanału wzrostowego, będąca kolejnym wsparciem. Szukający długich pozycji będą spokojniejsi dopiero po pokonaniu przez RSI widocznej linii spadkowej. Powodem do paniki będzie dopiero pokonanie poziomu 4.10.

Sylwester Majewski

Comments