Komentarze dzienne

Pułapka na EUR/PLN?

Podczas gdy rynki walutowe nadal odpoczywały, amerykańskie giełdy odnotowały trzecią z rzędu spadkową sesję. Od czasu uspokojenia sytuacji w Syrii ceny ropy nadal spadają. Odżyła kwestia Fed.

Inwestorzy nadal przetrawiają porażkę, jakiej doznali w ubiegłym tygodniu z ręki Fed. Tymczasem wczoraj, za sprawą wypowiedzi szefa nowojorskiego oddziału rezerwy federalnej, Williama Dudleya, odżyła wizja wcześniejszego kończenia programu QE3. Komentarz ten wpłynął jednak jedynie na rynek amerykańskich akcji, gdyż rynki walutowe przez cały dzień zachowywały się spokojnie, czekając na powrót większej zmienności. Dużego wpływu na rynki nie miała też wygrana koalicji Merkel w niedzielnych wyborach w Niemczech.

Wypowiedzi i komentarzy ze strony oficjeli Fed będziemy mogli posłuchać również i dzisiaj – mowa o szefach Fed z Cleveland oraz Kansas City. Jakby tego było mało, swoje opinie zaprezentują też w ciągu dnia oficjele Europejskiego Banku Centralnego. O godzinie 15:00 i 16:00 rynki obserwować będą natomiast publikacje z USA – dane z rynku nieruchomości oraz najnowsze nastroje wśród konsumentów i indeks Fed z Richmond.

Na wykresie EUR/PLN odznaczył się w ostatnich dniach interesujący incydent. Otóż spadający w przepaść rynek zawrócił poniżej przebitego obszaru wsparcia i powrócił ponad poziom wyjściowy. Tym samym, grający na spadki zostali złapani w pułapkę. Czy byki wykorzystają teraz szansę do kontrataku? Jeśli tak, to czeka nas wzrost przynajmniej w okolice 4.30. Wsparciem cały czas pozostaje obszar 4.18-4.20, a następnie okolice nad 4.10.

Sylwester Majewski

Comments