Komentarze dzienne

Zapowiada się spokojnie?

Za nami burzliwy tydzień. Posiedzenia banków centralnych oraz publikacje makro były najważniejszymi wydarzeniami. Sam piątek nie przyniósł jednak oczekiwanych rezultatów, pozostawiając rynki ponownie bez upragnionej pewności.

Przez cały poprzedni tydzień budowała się pozytywna atmosfera wokół sytuacji gospodarczej USA. Seria kolejnych, lepszych danych doprowadziła nas do piątku, kiedy to inwestorzy mieli dostać mocny prezent. Jak się jednak okazało, ilość nowych miejsc pracy w amerykańskim sektorze pozarolniczym była nieco niższa od prognoz(162 000 vs 184 000). Nawet niższa od oczekiwań stopa bezrobocia nie zmyła lekkiego rozczarowania, jakie dane z rynku pracy wywołały.

Kończący się sezon wyników spółek giełdowych nie będzie już generował zainteresowania na amerykańskich parkietach. Zapowiada się więc spokojniejszy tydzień. Nie wolno jednak zapominać, iż będziemy mieć dwa ważne posiedzenia banków centralnych – we wtorek w Australii, a w czwartek w przypadku Banku Japonii. Dziś natomiast indeksy PMI w Europie, index Sentix, sprzedaż detaliczna oraz ISM z USA.

Na wykresie GBP/USD funt brytyjski próbuje wyrwać się z kanału spadkowego. Znajduje się obecnie na linii jego górnego ograniczenia. Do szczęścia potrzebne jest bykom pokonanie 1.54. Jednak nawet jeśli im się uda, to od razu napotykamy na kolejną barierę – poziom 1.55 oraz biegnącą tam linię trendu spadkowego. Biorąc pod uwagę powyższe oraz spory zakres zmian w ostatnich miesiącach, spodziewać się można trendu bocznego. Od góry powinien być ograniczany przez 1.55(maks.1.57) a od dołu przez 1.50 i 1.48.

Sylwester Majewski

Comments