Komentarze dzienne

Giełdowy tydzień

Ubiegły tydzień zapowiadał się na bardzo napięty ze względu na wystąpienie szefa Fed. Rynki jednak za zareagowały tak, jak można było oczekiwać. Udany okres natomiast zaliczyły amerykańskie giełdy.

Rynki walutowe nie otrzymały rozstrzygających impulsów. Na sytuacji korzystały jednak wspomniane parkiety amerykańskie. Indeksy Dow oraz SP500 wspięły się na rekordowe poziomy. Publikowane dane miały mieszany charakter – pozytywnie wypadły jednak wyniki spółek giełdowych. To właśnie wokół publikacji wyników ogniskować się będzie uwaga inwestorów w bieżącym tygodniu.

Oprócz tego będą miały miejsce posiedzenia banków centralnych. We wtorek decyzje w sprawie oprocentowania ogłoszą banki Turcji i Węgier. Dzień później dołączy do nich Bank Rezerw Nowej Zelandii. Obniżki oczekuje się jedynie w przypadku Węgier. Po względem danych makro, dzisiejszy dzień będzie wyjątkowo spokojny. Warto jednak odnotować wyniki wyborów w Japonii, gdzie w wyższej izbie zwyciężyła koalicja rządząca.

Po dwumiesięcznych spadkach, dolar australijski nadal szuka swego dna. Na wykresie AUD/USD budowana jest konsolidacja wyznaczona poziomami 0.90-0.93. Wyjście z tego obszaru powinno dać dynamiczny ruch w stronę wybicia. Czy będzie to wybicie w górę? Jeśli tak, to poziomem docelowym byłaby wysokość 0.97 lub nawet 0.98. Na wybicie możemy jednak jeszcze trochę poczekać.

Sylwester Majewski

Comments