Komentarze dzienne

USD/PLN próbuje atakować

Handel we wtorek rozwinął się korzystnie dla dolara i amerykańskich giełd. Przyczyniły się do tego dobre dane. Apetyt na ryzyko widoczny był jednak na większości giełd. Na sile zyskała też ropa.

Optymizmu na rynki amerykańskie dolała publikacja indeksu nastrojów. Indeks zaufania konsumentów Conference Board wzrósł do poziomu 76.2 z wcześniejszych 69. Ostateczny wynik był nawet lepszy od optymistycznych oczekiwań. To najlepszy wynik od pięciu lat. Również i dane z rynku nieruchomości nie były złe. Indeks S&P/Case-Shiller wzrósł w ostatnim miesiącu o 10.3%.

Wydarzeniem dnia na rynku polskim miał być odczyt PKB za Q1. Według danych finalnych gospodarka rozwijała się w tempie 0.5%, co jest wynikiem gorszym od wcześniejszego ale minimalnie lepszym od oczekiwań. O godzinie 16:00 powinniśmy natomiast poznać decyzję Banku Kanady w sprawie stóp procentowych.

Wczorajsza świeca na wykresie USD/PLN dodaje dziś rano skrzydeł grającym na zwyżkę. Dolar atakuje poziom 3.30 i jest na najlepszej drodze aby testować 3.35. W tych okolicach znalazłby naturalny obszar oporu. Jeśli obszar ten udałoby się jednak sforsować i sięgnąć choćby 3.40, to poziom 3.50 w perspektywie najbliższych tygodni byłby tylko formalnością. Wsparciem dla dolara będzie obszar między 3.25 oraz 3.0.

Sylwester Majewski

Comments