Komentarze dzienne Wszystkie

Początek korekty przed Fed

Poniedziałek był dość specyficznym dniem, ponieważ nie publikowano za oceanem żadnych danych makro. Nie zmieniło to jednak obrazu rynku, gdyż na ten tydzień i tak oczekiwano stabilizacji i korekty. Tak też się działo wczoraj.

Inwestorzy cały czas jeszcze zaniepokojeni są przyszłością amerykańskiej gospodarki. W ubiegłym tygodniu dyskutowano też o Chinach. Wciąż jest to jeden z najważniejszych motorów światowej gospodarki, a w obecnych warunkach wręcz jedyny motor napędzający pozostałe gospodarki. Dziś poznamy decyzję Fed w sprawie poziomu stóp procentowych, co też mogło być przyczyną wczorajszego uspokojenia.

Cieszą natomiast coraz lepsze dane w strefie euro. Index Sentix, odnotował wzrost do poziomu 8.22, co było wynikiem lepszym od oczekiwań rynkowych. Tym samym, nastroje europejskich inwestorów wzrosły do najwyższych poziomów, od grudnia 2007.

Od wczoraj główne rynki znajdują się w fazie korekty. Jest to jeszcze jej wczesne stadium, które być może szybko się odwrócić, jednak było to potrzebne przegrzanym rynkom. Na wykresie eurodolara wskaźnik RSI pokonał linię trendu wzrostowego. Euro może zatem testować poziom 1.30, choć wcześniej ma po drodze przeszkodę w okolicach wysokości 1.3150. O zasięgu korekty może zadecydować dzisiejsza reakcja po posiedzeniu FED.

Sylwester Majewski

Comments