Komentarze dzienne

Spokojnie na walutach

Wczorajszy dzień upływał na rynku walutowym w sennej atmosferze. Eurodolar po małych wzrostach wrócił w okolice środowego zamknięcia. Straty odrabiał rynek ropy oraz złota.

Po dynamicznych ruchach z poprzednich dni, czwartek nie przyniósł rozstrzygnięć. Najwięksi uczestnicy rynku przeczekali ten dzień z rękami w kieszeni. Po raz kolejny traciły natomiast rynki giełdowe. Zza oceanu napłynęły niezbyt dobre dane makroekonomiczne. Dane o produkcji przemysłowej w Polsce również były rozczarowujące(-2.9%r/r vs -2% prog.), choć nie wpłynęły zasadniczo na kurs złotego.

Dziś nie będzie istotnych publikacji makroekonomicznych. W godzinach porannych odbędzie się jednak trzecie głosowanie, mające wskazać prezydenta Włoch. Dwa wcześniejsze, odbywające się w czwartek nie przyniosły rozstrzygnięcia.

Wygląda na to, iż niepowodzeniem zakończyła się próba powrotu do wzrostów na EUR/GBP. Na wykresie powstała spadkowa świeca, z długim cieniem. Rynek osuwa się teraz wzdłuż górnego ograniczenia kanału spadkowego. Celem wydają się teraz być okolice poziomu 0.84, gdzie biegnie też dolne ograniczenie kanału wzrostowego i gdzie mamy poziome wsparcie. Ponowne zamknięcie nad 0.8650 odwróci szalę na korzyść byków.

Sylwester Majewski

Comments