Komentarze dzienne

Odbicie po mocnej wyprzedaży

Na fali wtorkowej odwilży, swoje straty odrabiały rynki metali oraz ropy. Na sile zyskiwało też euro. Podczas gdy polska giełda traciła, amerykańskie indeksy odnotowały wzrosty. Złoty umocnił się do dolara i stracił względem euro.

Wyprzedaż na rynku metali odbiła się głębokim echem we wszystkich mediach. Może dlatego, inwestorzy postanowili dać rynkom towarowym nieco spokoju tego dnia. Publikowany wczoraj Indeks ZEW odnotował wynik poniżej prognoz, spadając do poziomu 36.3 z 48.5. To kolejne pogorszenie nastrojów w Europie.

Dziś rano najważniejsze doniesienia dotyczyć będą rynku brytyjskiego. O 10:30 poznamy protokół z ostatniego posiedzenia Banku Anglii oraz dane z rynku pracy. O godzinie 15:00 poznamy natomiast decyzję Banku Kanady, co nie pozostanie bez wpływu na wycenę par opartych na CAD. Na wieczór opublikowana zostanie Beżowa Księga FED.

Wygląda na to, że rynek AUD/USD zakończył swoją podróż na północ. To kolejne odbicie od wyznaczonego poziomu, w widocznej na wykresie konsolidacji. Zmierzamy teraz prawdopodobnie w kierunku 1.015, lub niżej. Jeśli dolar australijski podejmie próbę odbicia i napotka ona na problemy w okolicach 1.0485, to może być to dobra okazja do krótkich pozycji. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji, choć wszystko zdaje się sprzyjać niedźwiedziom.

Sylwester Majewski

Comments