Komentarze dzienne Wszystkie

Dziś ważne dane z USA

Od pewnego czasu wspominamy o nastawieniu, jakie ma teraz większość inwestorów. Obawy o stan amerykańskiej gospodarki są wciąż kontrolowane, jednak nie można wykluczyć, iż jakieś słabsze dane wywołają spadki wartości dolara.

Opublikowane wczoraj informacje, z amerykańskiego rynku pracy, rozczarowały. W ostatnim tygodniu nastąpił wzrost ilości nowych wniosków dla bezrobotnych o 19 000, do poziomu 479 000. To najwyższy pułap od kwietnia i zły prognostyk przed dzisiejszymi, kolejnymi danymi z rynku pracy.

W Europie tymczasem opublikowano lepsze dane. Zamówienia w przemyśle wzrosły w czerwcu o 3.2%. Był to wynik lepszy od oczekiwań rynkowych. W ujęciu rocznym odnotowano wzrost na poziomie 28.4%.

Na wykresie eurodolara niewiele się zmieniło od wczoraj, więc dziś warto zwrócić uwagę na USD/CHF. Ta para porusza się od dwóch miesięcy w specyficzny sposób, jednak nadal jest dobrym wyznacznikiem kondycji dolara. Rynek zmaga się z poziomem 1.05 i wydaje się, że zostanie on obroniony. Po spadkach z czerwca powinno w końcu dojść do jakiejś korekty. W takim przypadku oporem będzie poziom 1.06, a następnie 1.075-1.08. Wskaźnik RSI każe jednak zachować ostrożność i sugeruje raczej trend boczny.

Sylwester Majewski

Comments