Komentarze dzienne Wszystkie

Spokój przed posiedzeniem EBC

Nieco lepsze od prognoz dane makroekonomiczne, pozwoliły wczoraj na małe odbicie na rynku. Dolar zyskiwał względem większości walut, a główne pary doświadczyły ruchów korekcyjnych.

Indeks ISM dla amerykańskiego sektora usług, wzrósł w lipcu do poziomu 54.3, z 53.8 odnotowanych w czerwcu. To już siódmy z rzędu wzrostowy miesiąc dla tych danych, które pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Odczyt powyżej 50 wskazuje na rozwój w danym sektorze gospodarki.

Dobrze wypadły też dane z amerykańskiego rynku pracy. Według raportu ADP, w lipcu przybyło 42 000 miejsc pracy. Podkreślono jednak, iż „wzrost w ostatnich 6 miesiącach był umiarkowany, bez oznak trwałego przyśpieszenia pozytywnych zmian”.

W strefie euro otrzymaliśmy również lepsze dane. Indeks PMI dla sektora usług wzrósł do poziomu 56.7.

Eurodolar odnotował w środę spadki. Po odbiciu się od poziomu 1.325, euro szuka teraz dobrego miejsca do rozpoczęcia kolejnej fali wzrostów. To czy się ta próba powiedzie zależy również od reakcji inwestorów, po dzisiejszym posiedzeniu EBC. Rynek jest mocno wykupiony i najbardziej oczekiwany byłby korekcyjnych ruch w kierunku poziomu 1.30. Wskaźnik RSI jest o krok od wygenerowania sygnału kończącego trend wzrostowy.

Sylwester Majewski

Comments