Komentarze dzienne

Czy to już szczyty?

W spokojnej atmosferze dotarliśmy do ostatniego dnia tygodnia. Brak wyraźnych impulsów natury makroekonomicznej nie oznacza jednak, iż na rynku nic się nie działo. Eurodolar próbował odbicia – ponownie zyskiwały też giełdy amerykańskie.

Z publikowanych wczoraj informacji wyróżnić można jedynie dane z amerykańskiego rynku pracy. Ilość nowych zasiłków dla nowo rejestrujących się bezrobotnych, spadła w ostatnim tygodniu do 346 000, co było wynikiem nieco lepszym od prognoz. Dane nie zrobiły jednak na rynkach większego wrażenia.

Pod względem wydarzeń, dzisiejszy dzień powinien być bardziej napięty. Będziemy mieć zarówno dane o produkcji przemysłowej w strefie euro, jak też nastroje w USA, według indeksu Michigan. Swoje wyniki opublikują też spółki JP Morgan i Wells Fargo. Warto też pamiętać o odbywającym się dziś posiedzeniu eurogrupy. Komentarze polityczne zawsze potrafią wpływać na atmosferę rynkową.

Po kilku dniach umacniania się złotówki, rynek USD/PLN zszedł poniżej poziomu 3.15, czyli ponownie do wewnątrz wcześniejszego obszaru konsolidacji. Czy tak jednostajne spadki można odwrócić? Wydaje się to mało realne. Po jakiejkolwiek próbie powrotu do wzrostów, rynek zapewne spróbuje przetestować poziom 3.10. Wskaźnik RSI nie daje dużych szans oczekującym na trend wzrostowy.

Sylwester Majewski

 

Comments