Komentarze dzienne Wszystkie

Szalone wzrosty na funcie

Charakter publikowanych danych makro, utwierdza ostatnio inwestorów w ich obawach względem przyszłości. Informacje, jakie napłynęły wczoraj z USA nie były najlepsze. Odbiło się to na wycenie dolara, który znowu tracił na wartości.

Zarówno wydatki amerykańskich konsumentów jak też przychody, utrzymały się w czerwcu na niezmienionym poziomie względem maja. W ujęciu rocznym odnotowano wzrost na poziomie odpowiednio 3.1% oraz 2.6%.

Gorzej od prognoz wypadły jednak dane o zamówieniach fabrycznych. W czerwcu nastąpił ich spadek w USA o 1.2%. To już drugi z rzędu spadkowy miesiąc dla tych danych. W maju odnotowano pogorszenie sytuacji o 1.8%.

Choć dolar tracił wczoraj na niemal całym rynku, to jednak na specjalną uwagę zasługują zmiany na wykresie GBP/USD. Wciągu ostatnich dwóch dni, funt zyskał grubo ponad 200 pipsów względem dolara. Rynek znajduje się tuż pod poziomem 1.60 i powinien próbować go pokonać w najbliższych dniach. Wzrosty były bardzo dynamiczne, tworząc na wykresie stromy trend. Na wysokości 1.58 jest teraz pierwsze wsparcie. Należy zatem oczekiwać handlu w obszarze poziomów 1.58-1.60, choć nie da się wykluczyć mniej lub bardziej udanych prób pokonania górnego ograniczenia wspomnianego obszaru. Zajmowanie teraz długich pozycji na GBP/USD wydaje się pomysłem mocno spóźnionym.

Sylwester Majewski

Comments