Komentarze dzienne

Kolejny, spokojny dzień

Charakter wtorkowego handlu na rynkach walutowych nie odbiegał od tego, co wiedzieliśmy dzień wcześniej. Główne pary walutowe kończyły dzień bardzo blisko poziomów wyjściowych. Podobnie było z parkietami giełdowymi.

Sytuacja ta dotknęła wczoraj nawet rynek funta, który na początku dnia bardzo mocno tracił. Spadki wywołały słabsze od oczekiwań dane makroekonomiczne. Produkcja przemysłowa spadła w ujęciu miesięcznym o 1.2%, przy oczekiwanym wzroście na poziomie 0.1%. Po gwałtownym spadku o 70 pipsów nie było już na koniec dnia śladu, a dziś rano mamy nawet wzrosty na rynku funta.

Środowa sesja nie powinna przynieść wydarzeń, mogących wstrząsnąć rynkiem. O 11:00 będzie miała miejsce publikacja danych ze strefy euro, dotyczących produkcji przemysłowej. Te same dane dla rynku brytyjskiego wywołały wczoraj zamieszanie. Natomiast o 13:30 poznamy wyniki sprzedaży detalicznej w USA.

Od czasów naszej ostatniej analizy, na wykresie ropy doszło do odbicia od linii wzrostowej. Zbliżamy się więc do pierwszego oporu na wysokości 94.50. Następny opór zlokalizowany jest w okolicy poziomu 97. Dopiero pokonanie tej wysokości pozwoli myśleć o wyrwaniu się z trendu bocznego. Zamknięcie poniżej 89.50 umożliwi natomiast powrót na 85. Aktualnie, cały czas mamy jednak do czynienia z szeroką konsolidacją.

Sylwester Majewski

 

Comments