Komentarze dzienne

EUR/PLN czeka na krawędzi

Za nami jeden z nielicznych dni w tym tygodniu, bez posiedzenia banku centralnego. Dzisiejszym posiedzeniem Banku Australii rozpoczynamy jednak prawdziwy maraton. Dolar tracił w poniedziałek na wartości – zyskiwały natomiast amerykańskie parkiety giełdowe.

Dolar australijski regularnie zyskiwał względem USD od początku wczorajszego dnia. Dziś w nocy Bank Australii postanowił pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Decyzja była zgodna z prognozami, a wzrosty na AUD/USD są kontynuowane. W tym roku oczekuje się jednak jeszcze jednej obniżki stóp w Australii.

W godzinach porannych opublikowane zostaną wyniki indeksów PMI dla strefy euro jak też najważniejszych gospodarek starego kontynentu. O godzinie 16:00 poznamy natomiast wartość indeks ISM dla amerykańskiego sektora usługowego. Jutro natomiast koniec posiedzenia RPP i decyzja rady w sprawie poziomu stóp.

W kluczowym miejscu znalazł się rynek EUR/PLN – na dzień przed decyzją RPP. Euro znajduje się przy wsparciu pod 4.14. Tu biegnie też dolne ograniczenie kanału wzrostowego. Może więc nastąpić odbicie i ruch w kierunku 4.22 lub też załamanie i powrót na 4.05. Po drodze byłoby jeszcze wsparcie na 4.10, ale kluczem byłby obszar 5 groszy niżej. Wskaźnik RSI oscyluje wokół poziomu 50, w układzie charakterystycznym dla trendu bocznego. Wskazane jest czekanie na reakcję po jutrzejszej decyzji RPP.

Sylwester Majewski

Comments