Komentarze dzienne

Złoty czeka na wybicie

Wtorek przyniósł umocnienie euro, po raz kolejny odwracając kierunek ruchu na rynku. Na sile zyskiwały też amerykańskie parkiety oraz rynek ropy. Na dzień przed posiedzeniem RPP umocnił się też polski złoty.

Zacznijmy jednak od rynków zagranicznych. Po raz kolejny podniesiono obawy o kurs euro – tym razem był to prezydent Francji Hollande, któremu zamarzyło się ustalanie kursu docelowego dla euro. Kolejna wypowiedź sugerująca zbyt wysoki kurs wspólnej waluty mogła zadziałać, jako wabik na inwestorów i nie wykluczone, iż pod wspomnianą kwestię będą teraz grali uczestnicy rynku.

W Polsce najważniejszym wydarzeniem będzie dzisiejsze posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Kolejna obniżka wydaje się pewna, gdyż wspominał o niej nawet prezes Belka po ostatnim posiedzeniu. Istotne będzie to, czy zmieni swoje zdanie co do możliwego końca cyklu obniżek czy też nie.

Dla rynku złotego następne dni mogąc być decydujące. Para EUR/PLN wydaje się być w newralgicznym miejscu, co pokazuje nam wskaźnik RSI, znajdujący się na linii trendu wzrostowego. Dla tego rynku istotne są teraz dwa poziomy – 4.22 oraz 4.1350. Wyraźne pokonanie pierwszego z nich, otworzy drogę ku większym wzrostom, nawet na 4.4. Zamknięcie poniżej drugiego z poziomów, to prawdopodobny ruch w kierunku 4.05. Inwestorzy powinni więc poczekać na ruch wyłamujący się z tego obszaru.

Sylwester Majewski

 

Comments