Komentarze dzienne

Złoto zaczyna od spadków

Bez problemów udało się inwestorem utrzymać apetyt na ryzyko w czasie weekendu. Pierwszy dzień nowego tygodnia przyniósł umocnienie euro i spadki dolara. Na sile tracił też rynek złota i nieznacznie polska złotówka.

Za wydarzenie wczorajszego dnia uznano odczyt ISM Manufacturing, który odnotował spory spadek. Wynik na poziomie 49.5 był zaskoczeniem, gdyż spodziewano się przynajmniej 51. Odczyt poniżej 50 wskazuje na brak ekspansji. Nie przeszkodziło to jednak zbytnio inwestorom walutowym, w utrzymaniu wcześniejszych poziomów.

Bank Australii obniżył w nocy stopy procentowe do poziomu 3%, co też było zgodne z prognozami. Dzisiejszy dzień będzie względnie ubogi w dane makroekonomiczne. Warto jednak zwrócić uwagę na dane PPI ze strefy euro(godzina 11:00) oraz ISM-NY Business Index o godzinie 15:45.

Od spadków rozpoczął dzisiejszy dzień rynek złota. Pokonane minima z listopada wskazują, iż kolejnym celem niedźwiedzi może być poziom 1675, gdzie biegnie też linia wzrostowa. Spadek RSI poniżej wartości 50 potwierdza trend boczny. Na przeszkodzie jest jednak jeszcze poziom 1700. Ewentualne wzrosty znajda opór na wysokości 1750.

Sylwester Majewski

 

 

Comments