Analizy miesięczne

Analiza na listopad – podsumowanie

Kolejny nieudany miesiąc za nami. Eurodolar wygenerował sygnał sprzedaży, jednak kolejny raz, zanegował go. Rynki są w tym roku na prawdę trudne – i nie jest to tylko moja opinia.

EUR/USD:  analiza ciągle aktywna

Eurodolar wyszedł dołem, z obszaru konsolidacji. Zakładałem, że za tym pójdzie ruch w stronę kolejnego wsparcia, zgodnie z zakresem konsolidacji. Rynek jednak po raz kolejny zawrócił. Choć nasz poziom bezpieczeństwa nie został aktywowany, to jednak jestem pełen obaw o powodzenie scenariusza spadkowego.  Wskaźnik RSI wyszedł z kanału spadkowego i wzrósł powyżej poziomu 50. Obawiam się, iż może dojść do testu oporu w postaci górnego ograniczenia kanału spadkowego – okolice poziomu 1.31.

 

US OIL(ropa): analiza ciągle aktywna

Również i w przypadku ropy, moja prognoza nie sprawdziła się jeszcze. Rynek porusza się w wąskiej konsolidacji, próbując ostatnio wyjść z niej górą. Wskaźnik RSI potwierdza, iż żadna ze stron nie posiada znaczącej przewagi. Mimo tego, analiza ciągle jest aktywna, gdyż nie widać poważnych zagrożeń dla jej realizacji(nie licząc pokonanej linii spadkowej na RSI).

Sylwester Majewski

 

Comments