Komentarze dzienne

Rynek ropy nad wsparciem

Wtorek wzniósł na rynek walutowy ożywienie. Większość głównych par walutowych odrabiała poniedziałkowe przespanie. Eurodolar spadł w ciągu dnia poniżej poziomu 1.27. Kolejny dzień na wartości tracił też polski złoty.

W przypadku naszej rodzimej waluty, nakłada się na siebie kilka czynników. Najważniejszym wydają się jednak być oczekiwania, co do wysokości stóp procentowych, które powinny dalej być obniżane. Anna Zielińska-Głębocka z Rady Polityki Pieniężnej stwierdziła wczoraj, iż w najbliższej przyszłości istnieje miejsce do obniżek oprocentowania, o 75-100 punktów bazowych.

Wspólną walutę ściągnęły wczoraj w dół słabe dane z Niemiec, gdzie indeks ZEW odnotował spadek do poziomu -15.7. Z rynku brytyjskiego napłynęły informacje o wyższej od oczekiwań inflacji. Dziś warto uważać o godzinie 11:00, kiedy na rynek dotrą odczyty dotyczące PKB z kilku gospodarek oraz produkcji przemysłowej w strefie euro.

Rynek ropy zatrzymał spadki na wsparciu, zlokalizowanym nad poziomem 84. Zamknięcie poniżej tej wysokości otworzy drogę w kierunku wsparcia na 77.50. Dopiero tam mamy pierwsze wsparcie, a sam zakres ruchu potwierdzony jest przez układ widoczny na wykresie. Zagrożeniem dla tego scenariusza będzie wzrost powyżej 89.60. Przewaga jest jednak cały czas po stronie niedźwiedzi.

Sylwester Majewski

Comments