Komentarze dzienne

Złoto próbuje wzrostów

Na wczorajszy obraz rynku złożyły się dwa czynniki. Po pierwsze był to poniedziałek, po drugie, mieliśmy święto w USA. Rynki były więc ospałe, a inwestorzy dostali kolejny dzień, z którego nie można wyczytać zbyt wiele.

O wczorajszych danych nie ma co pisać – zwyczajnie ich nie było. Cały tydzień będzie jednak obfitował w publikacje. Do najaktywniejszych pod tym względem rynków będzie dziś należał rynek brytyjski. O 10:30 napłynie cała seria publikacji dotyczących inflacji. Łącznie będziemy mieć dziesięć odczytów z rynku brytyjskiego.

Według dzisiejszych publikacji z Australii, tamtejsze warunki dla biznesu uległy dalszemu pogorszeniu. Dotyczy to również nastrojów w biznesie – i to pomimo ostatniej obniżki stóp procentowych. To może oznaczać kolejne obniżki już w grudniu. Wracając natomiast do Europy, dziś warto zwrócić uwagę również na publikację indeksu nastrojów ZEW z Niemiec.

W ostatnim czasie rynek złota wyraźnie zyskiwał na sile, pomimo spadków na eurodolarze i umocnieniu dolara. Po odbiciu od poziomu 1685, złoto pokonało poziom 1700 oraz szczyty z 2 listopada. Na wykresie RSI widzimy przeszkodę, w postaci linii spadkowej. Jej pokonanie będzie oznaczało objęcie kontroli przez byki. Ewentualne cofnięcie nie powinno zejść niżej, niż na wspomnianą wysokość 1685. Oporem będą okolice poziomu 1800.

Sylwester Majewski

Comments