Analizy miesięczne

Analiza na październik – podsumowanie

Muszę uczciwie przyznać, że ostatnie trzy miesiąca to jeden z najtrudniejszych okresów. Trzy kolejne miesiące, moje analizy okazują się mijać z rzeczywistością. Tak niestety czasami bywa.  Podsumujmy ostatni miesiąc.

EUR/USD: analiza bez rozstrzygnięcia

Całe szczęście, iż w przypadku niektórych par walutowych zastosowałem asekuracyjne podejście, czekając na wybicie. Tak też było w przypadku rynku EUR/USD, który nie wybił się ponad nasz żółty obszar – co było warunkiem realizacji scenariusza wzrostowego. Euro wróciło w dolne obszary konsolidacji.

USD/CAD: analiza nieudana

W przypadku tego rynku, umocnienie dolara było dużo większe, niż w przypadku eurodolara. Szybko pokonaliśmy nasz obszar bezpieczeństwa(czerwony prostokąt). Nasza analiza była nieudana.

GBP/NZD: analiza bez rozstrzygnięcia

W przypadku tego rynku, mieliśmy podobną sytuację jak na eurodolarze. Nie doszło do wybicia ponad nasz zaznaczony na żółto obszar – co było warunkiem realizacji scenariusza wzrostowego. Funt wyłamał się z kanału wzrostowego, pokonując równocześnie średnią kroczącą z 200 dni.

GBP/AUD: analiza nieudana

Również i w przypadku tego rynku, analiza okazała się błędna. Funta przed spadkami nie uchroniła ani mniejsza linia trendu wzrostowego, ani połowa kanału wzrostowego. Choć w dalszej perspektywie wzrosty na tej parze nadal są możliwe, to jednak z punktu widzenia naszej analizy i jej zakresu czasowego, dla nas nastąpiło zakończenie tego scenariusza.

 

Sylwester Majewski

 

 

Comments