Analizy miesięczne

Analiza na październik

Wiele wskazuje na to, iż pierwszym tygodniu października rynki podjęły próbę powrotu do ruchów sprzed korekty. W związku z tym, iż analizy robimy w weekend, część ruchu mogło nam uciec. Są jednak szanse na dalszy ruch.

 

EUR/USD: warunkowo wzrosty

Po nieudanej analizie z września zachowujemy ostrożność. Jeśli eurodolar odnotuje zamknięcie powyżej żółtego obszaru na wykresie, to pokusić się będzie można o krótki ruch w okolice poziomu 1.35. Wspomniany obszar żółty stanie się wtedy obszarem bezpieczeństwa/stop.

 

USD/CAD: spadki

Rynek usd/cad znajduje się  w trendzie spadkowym. Pierwsza próba zejścia poniżej poziomu 0.97 nie powiodła się, choć nie była to moim zdaniem ostatnia próba. Liczę na test linii wzrostowej, biegnącej nad poziomem 0.95. Linia spadkowa na RSI została przełamana, co każe zachować niedźwiedziom ostrożność. Zamknięcie ponad szczytami z początku września, odbierze niedźwiedziom przewagę.

 

GBP/NZD: warunkowo wzrosty

Funt próbuje utrzymać się na dłużej nad średnią z 200 dni, a tym samym powrócić do wzrostów. Jeśli nastąpi zamknięcie nad obszarem zaznaczonym na żółto, szanse na ruch w górę mocno wzrosną. Wspomniany obszar stanie się wtedy obszarem bezpieczeństwa/stop. Ewentualne wzrosty mogłyby sięgnąć obszaru wokół 2.05.

 

GBP/AUD: wzrosty

Propozycja obarczona ryzykiem – mały zysk. Rynek jest tu już w fazie wzrostowej, ale do poziomu docelowego jeszcze trochę zostało miejsca. Liczymy na kontynuację wzrostów.

 

Sylwester Majewski

 

Comments