Komentarze dzienne

Pauza na wysokich poziomach

Nowy tydzień rozpoczął się spokojnie. Po tak dużych zmianach z ubiegłego tygodnia, korekta była wskazana i w takiej właśnie atmosferze, minął poniedziałkowy handel. Dolar zyskał nieznacznie na zakończenie dnia. Tracił na sile polski złoty.

Choć atmosfera była spokojna, nie dało się przejść obojętnie obok publikowanych wczoraj danych z USA. Indeks NY Empire State Manufacturing odnotował najgorszy wynik od 2009 roku. Co prawda nie spodziewano się dobrego odczytu, jednak wynik na poziomie -10.41 było sporo gorszy, od oczekiwanych -1. To pierwsze słabe dane z USA po ogłoszeniu QE3 – nie licząc krótkotrwałych spadków dolara, nie odcisnęły większego piętna na wycenie głównych walut.

Dzisiejszy dzień zaczynamy od publikacji z brytyjskiego rynku – dane o inflacji pojawią się o 10:30. Pół godziny później dotrą na rynek informacje na temat aktualnych nastrojów w strefie euro oraz w Niemczech. Oczekuje się nieznacznego spadku wartości indeksów ZEW. O 16:00 opublikowane zostaną natomiast dane z amerykańskiego rynku nieruchomości – indeks NAHB.

Rynek GBP/USD zbliżył się do ważnego oporu, na wysokości 1.63, pokonawszy wcześniej linię spadkową. Aktualnie znajdujemy się chyba już w korekcie, która może znaleźć wsparcie w obszarze 1.60-1.61. Opór mamy na poziomie 1.63 oraz 1.65. Możliwe więc, iż przed ewentualną korektą rynek będzie chciał sięgnąć jeszcze tego pierwszego poziomu. Okazji do zakupów można szukać jednak dopiero przy 1.60-1.61, jeśli dojdzie do takich spadków.

Sylwester Majewski

Comments