Komentarze dzienne

Rynki ponownie w napięciu

Dotarliśmy do najważniejszego dnia w tym tygodniu. Dziś posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, na które czekają rynki przynajmniej od ostatniego posiedzenia Fed. Czy inwestorzy usłyszą coś, co może zaskoczyć, czy też po raz kolejny odejdą z przysłowiowym kwitkiem?

Historia ostatnich tygodni pokazuje, iż ze strony banków centralnych inwestorzy nie mogli liczyć na nic więcej, oprócz nastawienia „poczekamy i zobaczymy”. Duże nadzieje wiązane są z tym posiedzeniem. Nawet jeśli Draghi nie da rynkom nic ciekawego, sytuacja jest już tak napięta na wykresach, iż jakiś ruch powinien nastąpić. Wczoraj miało miejsce zamykanie krótkich pozycji w euro, co wywindowało eurodolara ponad poziom 1.26.

W dzisiejszym dniu mamy też posiedzenie Banku Anglii. Oprócz tego, co kilka godzin, począwszy od 11:00, będziemy otrzymywać jakieś publikacje makroekonomiczne, których kulminacją będą dane z amerykańskiego rynku pracy, publikowane o godzinie 14:30 oraz indeks ISM o 16:00.

Sytuacja techniczna głównych par jest podobna – wyczekiwanie. W przypadku rynku USD/CHF mamy jednak możliwość zejścia jeszcze niżej, co musiałoby się wiązać z umocnieniem euro. Dolar trzyma się nad poziomem 0.95, jednak już na 0.94 biegnie średnia z 200 dni oraz linia trendu wzrostowego. Jest więc miejsce na test tych wsparć. Wzrosty będą ograniczane linią spadkową(obecnie 0.9650) i do pełni szczęścia bykom na tym rynku potrzebne jest zamknięcie nad 0.97.

Sylwester Majewski

 

Comments