Komentarze dzienne

Srebro również w cenie

Pomimo święta w USA, rynek walutowy nie próżnował wczoraj. Druga połowa dnia przyniosła osłabienie dolara, windując rynek EUR/USD chwilowo ponad poziom 1.26. Od dziś wracamy do normalnego handlu.

Powrót po amerykańskim święcie pracy, określany jest często przez obserwatorów rynku jako powrót z wakacji. Symbolicznie kończymy okres letni i zazwyczaj rynki nabierają tempa. Do końca roku można więc spodziewać się wzrostu zmienności oraz dłuższego trendu w jedną ze stron.

W dzisiejszym dniu warto mieć na uwadze aukcję bonów skarbowych w Grecji. Wchodzimy też w fazę wzmożonych rozmów między liderami unii europejskiej. Dziś odbędzie się np. spotkanie Merkel i Hollande. Wypowiedzi i spekulacje związane z rozmowami na szczycie często bywają pretekstem do nerwowych ruchów na rynku. Z ważnych publikacji makroekonomicznych, znaczenie dziś będzie mieć praktycznie tylko odczyt ISM Manufacturing z USA.

Całkiem odważnie radzi sobie rynek srebra. Po pokonaniu poziomu 30.00 szybko udało przełamać się średnią z 200 dni, przetrwać drobną korektę i kontynuować wzrosty. Rynek jest na najlepszej drodze, do testowania oporu na wysokości 35. Przedtem jednak musi uporać się z oporem w okolicy 32.5-33.2. Rynek jest mocno wykupiony, co widać na wskaźniku RSI. Można więc spodziewać się jakiejś korekty. Wsparcie mamy na wysokości 31, choć praktycznie cały obszar 30-31 będzie służył jako bariera dla spadków.

Sylwester Majewski

 

Comments