Komentarze dzienne

AUD słabnie w oczach

Mocnymi wzrostami wartości euro zakończył się czwartkowy handel. Wspólna waluta zyskiwała do wszystkich głównych konkurentów. Dolar oczywiście był w takim układzie walutą wyprzedawaną. Odnotowano też osłabienie jena.

Od rana inwestorzy nie pozwalali na większe spadki euro. Do godziny 14:30 miała miejsce typowa konsolidacja, z której wybicie nastąpiło po danych z USA. Jednostajny ruch wyniósł eurodolara na niemal 100 pipsów w górę, w ciągu kilku godzin. Byki posiadają zatem kontrolę na rynku euro.

Wyraźnie wzrosła ilość pozwoleń na budowę nowych domów w USA. Wzrost o 6,8% m/m do poziomu 812 tyś., to najlepszy wynik od czterech lat. Dzisiaj już ważnych danych nie będzie. Jedynie około godziny 16:00, pojawią się dane w USA, mogące mieć jakikolwiek wpływ na rynek. Poza tym mamy piątek – więc inwestorzy będą zamykać część pozycji.

Niebezpiecznie robi się na rynku dolara australijskiego. Na wykresie AUD/USD widzimy, iż wskaźnik RSI po raz kolejny zbliża się do dolnego ograniczenia kanału bocznego. Wyjście dołem będzie zapowiadało zmianę trendu. Kluczowe wsparcie znajduje się na wysokości 1.0440. Jeśli dolar pokona poziom 1.06, będzie miał szansę testowania linii ograniczającej rynek od góry, która biegnie na 1.0670. Szanse na to są jednak coraz mniejsze.

Sylwester Majewski

Comments