Komentarze dzienne

Zamykanie krótkich pozycji

Ciekawie rozpoczyna się nowy tydzień. Euro zyskiwało przez większość dnia na sile. Dolar naturalnie ulegał osłabieniu. Jak na razie korekta długoterminowych trendów rozwija się więc nadal, co z pewnością cieszy inwestorów krótkoterminowych.

Uczestnicy rynku powinni być jednak świadomi, iż długoterminowy trend na euro jest nadal spadkowy. W przypadku eurodolara pierwszy poważny obszar oporu znajdziemy w okolicy poziomu 1.26. W średnioterminowy trend boczny wejdziemy jednak dopiero po przekroczeniu 1.2750.

Tak jak pisałem w poniedziałek, dzisiejszy dzień będzie obfity w dane makroekonomiczne. Zaczniemy od danych o inflacji z Wielkiej Brytanii. O 11:00 poznamy informacje o produkcji przemysłowej i nastrojach w strefie euro. O 14:30 opublikowane zostaną dane o sprzedaży detalicznej w USA.

Sytuacja techniczna na funcie ciągle jest napięta. Po trzecim odbiciu od dolnej linii wsparcia, rynek GBP/USD zbliżył się do górnego ograniczenia-również po raz trzeci. W tym samym miejscu biegnie też średnia krocząca z 200 dni. Wybicie ponad 1.58(najlepiej w cenach zamknięcia) da przewagę bykom. W takim przypadku poziomem docelowym byłaby wysokość 1.60. Zejście poniżej 1.55 będzie korzystne dla niedźwiedzi, jednak nie będzie jeszcze oznaczać powrotu do trendu spadkowego. To tego potrzebne jest pokonanie 1.53.

Sylwester Majewski

 

Comments