Komentarze dzienne

AUD próbuje rosnąć

Rynki walutowe wyraźnie utraciły w ostatnich dniach swą żywotność. Do końca tygodnia jeszcze tylko dwa dni-inwestorzy będą musieli się zdecydować, czy będą chcieli przetrwać do następnego tygodnia, czy też będą podejmować decyzje już teraz.

Przykładem takiego niezdecydowania jest rynek GBP/USD, który od dłuższego czasu miota się w wąskim przedziale cen. W przypadku euro, wczorajszy dzień był próbą niedopuszczenia, aby brak kupujących zamienił się w dużą wyprzedaż.

Poranna, azjatycka sesja wyróżniała się sporą ilością wydarzeń makroekonomicznych. Odnotowano gorszą sytuację w japońskim przemyśle oraz spadek inflacji w Chinach. Bank Japonii nie wprowadził żadnych zmian na swym dzisiejszym posiedzeniu. W Australii natomiast poprawa na rynku pracy – bezrobocie było na niższym poziomie(5.2%), niż się spodziewano(5.3%). Stworzono też więcej nowych miejsc pracy, niż prognozowano.

Rynek AUD/USD zyskuje od rana na sile. Wzrosty nie są jednak duże i ciężko powiedzieć, jak długo się utrzymają. Teoretycznie dolar australijski powinien dojść w okolice poziomu 1.07. Wiele zależeć będzie jednak od ogólnej kondycji dolara amerykańskiego. Technicznie cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym – dopóki nie nastąpi wybicie dołem z widocznego kanału cenowego. Wsparcia mamy na poziomach 1.05 oraz 1.044.

Sylwester Majewski

Comments