Analizy miesięczne

Analiza na sierpień

Poprzedni miesiąc przyniósł wyrwanie rynków z marazmu. Większość par poruszała się w dynamicznych trendach, pozwalając złapać kilka okazji inwestycyjnych. Zmienność nadal jest obecna, więc mamy nadzieję, iż sierpień również pozwoli na zarobek.

 

EUR/JPY: wzrosty

Piątek zakończył się umocnieniem euro. Rynek postanowił wyciągnąć się z czwartkowej zapaści. W przypadku rynku EUR/JPY powstał więc nowy dołek, nieco wyżej od poprzedniego.  Można więc zaryzykować, iż ruch będzie kontynuowany, wzdłuż nowego kanału wzrostowego.  Obszar docelowy umieszczamy poniżej poziomu 100, podczas gdy obszar bezpieczeństwa tuż poniżej aktualnych poziomów. Wskaźnik RSI również porusza się w górę, próbując utrzymać się w kanale wzrostowym.

 

AUD/JPY: wzrosty

W ostatnim czasie bardzo mocny jest też dolar australijski.  W przypadku rynku AUD/JPY można mówić o wybiciu z konsolidacji bocznej. Jeśli nie nastąpi jakiś kataklizm, rynek powinien kontynuować marsz na północ. Obszar docelowy znajduje się w okolicy poziomu 87. Obszar bezpieczeństwa jest dość blisko i mocne zamknięcie poniżej widocznej linii trendu praktycznie anuluje nasz wzrostowy scenariusz.

Sylwester Majewski

 

Comments