Komentarze dzienne

Jen czeka na wybicie

Środa nie przyniosła poważnych zmian w układzie sił rynkowych. Eurodolar po raz kolejny utworzył na wykresach świeczkę z dolnym cieniem. Wygląda to dość dziwnie, nie budząc zaufania uczestników rynku.

Zgodnie z zapowiedziami wczorajszy dzień nie obfitował w znaczące dane makroekonomiczne. Publikacje z amerykańskiego rynku pracy były niejednoznaczne, gdyż o ile ilość nowych pozwoleń na budowę domów spadła poniżej prognoz, o tyle pozytywnie zaskoczyły dane o rozpoczętych budowach domów.

Z opublikowanej Beżowej Księgi nie dowiedzieliśmy się nic odkrywczego na temat amerykańskiej gospodarki. Dziś natomiast warto uważać na dane o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii(10:30) oraz na dane z rynku pracy w USA(14:30). O 16:00 natomiast poznamy wartość indeksu Philadelphia Fed.

Choć marazm obecny jest na większości rynków od kilku dni, to jednak w przypadku pary USD/JPY horyzont trwa już od czerwca. Od góry jest ograniczany poziomem 80.50, a od dołu poziomem 78.50, choć wsparciem jest też 78.00. Ostatnio pojawiały się komentarze z Japonii, sugerujące, iż władze nie będą się spokojnie przyglądać dalszemu umacnianiu jena. Abstrahując od tego czy Bank Japonii miałby interweniować, po każdym okresie trendu horyzontalnego przychodzi jednak kiedyś wybicie. Warto o tym pamiętać.

Sylwester Majewski

 

Comments