Komentarze dzienne

Czwartek celem inwestorów

Dużymi krokami zbliżamy się do najważniejszego dnia w tym tygodniu. Posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, które odbędzie się jutro, jest wyraźnie tym wydarzeniem, które trzyma rynki w niepewności.

W ramach panującej atmosfery, euro podjęło wczoraj próbę ataku na szczyty. Próba ta do pewnego stopnia była udana, gdyż odsunęła widmo dalszych spadków, lokując rynek nad wysokością 1.26. A warto wspomnieć, iż w porannej części sesji euro jednak się osuwało w dół, ocierając się o poziom 1.2560.

Publikowane wczoraj w USA dane o zamówieniach fabrycznych, były nieco wyższe od prognoz i odnotowały wzrost w wysokości 0.7%. Dzisiejszy dzień będzie wolny od znaczących danych makro. Nie oznacza to jednak, iż rynki wyczekujące w napięciu czwartkowego posiedzenia nie rozpoczną gwałtownych ruchów.

Dziś wracamy też do wykresu EUR/PLN, gdyż zaszły na nim wczoraj zmiany. Nastąpiło zejście poniżej linii trendu wzrostowego. Stało się to jednak tak niefortunnie, iż rynek nie zamknął się jeszcze poniżej kluczowego poziomu 4.2. Tak więc ciągle może to być pułapka. Co prawda do poprawy swej sytuacji bykom potrzebne byłoby zamknięcie ponad 4.25(a najlepiej już 4.27), jednak wszystko jest możliwe. Z punktu widzenia analizy technicznej przewaga ciągle jest po stronie niedźwiedzi i celem jest poziom 4.15.

Sylwester Majewski

Comments