Komentarze dzienne

Dolar czeka na szczycie

Rynki nie zaskoczyły nikogo w środę. Inwestorzy liczący na okazję do handlu musieli być zawiedzeni, gdyż handel odbywał się zgodnie z nakreślanym już chyba przez wszystkich scenariuszem wyczekiwania na szczyt unijny.

Przyznam się, iż sam liczyłem na nieco więcej ruchu we wczorajszym dniu. Główne pary walutowe trzymały się jednak w pobliżu kluczowych poziomów. Eurodolar nieco osłabł, jednak wszystko odbywało się pod kontrolą kluczowych uczestników rynku. Powszechna opinia jest taka, iż od dziś mogą zacząć się nerwowe ruchu. A być może, do końca tygodnia nic się zmieni już?

Powodów do ruchu może być kilka. Już od rana napływać będą istotne dane makroekonomiczne. O 10:30 będą to informacje z wysp, a o 11:00 dane ze strefy euro – w tym nastroje w biznesie i wśród konsumentów. Zza oceanu napłyną do nas o 14:30 dane z tamtejszego rynku pracy. Ta kwestia jest ostatnio oczkiem w głowie amerykańskich ekonomistów.

Sytuacja techniczna od strony dolara wygląda analogicznie jak w przypadku euro. Wyczekiwanie na szczycie. Wszelkie prognozy byłyby jedynie wróżeniem, gdyż tym razem wszystko i tak będzie zależne od polityki(szczyt unijny). Do odsunięcia widma szybkich spadków rynkowi USD/CHF potrzebne jest zamknięcie nad 0.9650. Możliwy byłby wtedy atak na szczyty z początku czerwca. Jeśli jednak to się nie uda, to już na 0.95 rynek ma mocne wsparcie, któremu pomagać będzie wznosząca się linia trendu wzrostowego.

Sylwester Majewski

 

Comments