Komentarze dzienne

Rynek USD/CAD w kanale

Piątkowe wysiłki byków nie poszły na marne. Poniedziałek przyniósł kontynuację wzrostów na rynku euro, w ramach długo oczekiwanej korekty. Pierwszy dzień tygodnia był wolny od znaczących publikacji makroekonomicznych.

Jedynym wydarzeniem makro, na jakie zwrócono uwagę, była popołudniowa publikacja Factory Orders z USA. Według niej zamówienia fabryczne spadły w ostatnim miesiącu o 0.6%. Przy braku podobnych wydarzeń zwracano uwagę na komentarze około rynkowe. Jednym z nich była opinia Standard&Poor’s, według której jest jedna do trzech szans na to, że Grecja opuści strefę euro w najbliższym czasie po wyborach.

Dziś o 10 i 11 poznamy dane ze strefy euro. O 12 opublikowane zostaną wyniki dotyczące zamówień fabrycznych w Niemczech. Kolejne ważne dane opublikowane zostaną dopiero o 16 i dotyczyć będą indeks ISM dla amerykańskiego sektora usług.

O godzinie 15 poznamy też decyzję Banku Kanady w sprawie wysokości stóp procentowych. Nie oczekuje się zmiany, jednak warto obserwować zachowanie dolara kanadyjskiego. Rynek USD/CAD nie zdołał trwale zagościć nad poziomem 1.04, powracając poniżej 1.0375. Ruch powrotny jest jednak nadal możliwy, gdyż ani RSI ani MACD nie dają sygnałów sprzedaży. Najbliższe wsparcie mamy na 1.035, gdzie biegnie też dolne ograniczenie kanału wzrostowego. Dalej mamy już tylko 1.03 oraz 1.02. Celem dla ewentualnych wzrostów będzie poziom 1.05.

Sylwester Majewski

Comments