Komentarze dzienne

Czekając na Nonfarm Payrolls

Opis bieżącej sytuacji rynkowej bywa ostatnio trudny – nie ma bowiem o czym pisać. Dzień za dniem euro zniżkuje coraz bardziej. Wczoraj osiągnięto poziom 1.2330. Jak daleko jeszcze możemy zejść?

Przed nami ostatni dzień handlu w tym tygodniu, na który czekają nerwowo inwestorzy. Czwartkowe publikacje nakreśliły chyba jednak negatywny scenariusz na dziś. Ilość nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych wzrosła w USA do 383 000. Raport ADP prognozuje mniejszą ilość nowych miejsc pracy niż się spodziewano.

Oczekiwania na dzisiejsze dane Nonfarm Payrolls będą więc raczej negatywne. Oficjalnie rynek spodziewa się 155 000 nowych miejsc pracy. Po wczorajszych danych, inwestorzy oczekiwać będą więc słabszego wyniku. Oprócz danych z rynku pracy poznamy odczyty indeksów ISM, choć to już nie powinno mieć tak dużego wpływu na rynek.

Rynek USD/JPY zbliżył się do średniej z 200 dni. Inwestorzy lubujący się w łapaniu dołków mogą upatrywać tu miejsca do korekcyjnego odbicia. Trend spadkowy jest jednak tak wyraźny, iż nie można oczekiwać jego zmian przed pokonaniem w cenach zamknięcia poziomu 80. Ewentualne odbicie musiałoby zmierzyć się z górnym ograniczeniem kanału spadkowego, który znajduje się dziś na 79.50. Wskaźnik RSI nie daje nadziei ma szybką zmianę obrazu sytuacji. Wsparcie mamy nad 77.8 oraz 77.

Sylwester Majewski

 

Comments