Komentarze dzienne

Kolejna bariera pokonana

Kolejna bariera na eurodolarze została pokonana – tym razem mowa o poziomie 1.24. Pojawiły się też nowe sondaże wyborcze dotyczące wyborów w Grecji. Problemem dnia okazała się natomiast sytuacja w Hiszpanii.

Hiszpański sektor bankowy przeżywa kryzys. Szczególnie dotkliwa jest kwestia dokapitalizowania banku Bankia. Drastycznie w związku z tym wzrasta rentowność hiszpańskich obligacji. Odwrotna sytuacja ma miejsce w przypadku obligacji niemieckich, które ciesząc się w takim układzie dużym popytem, odnotowują najniższą rentowność w historii(1.34% dla 10Y).

Dziś dzień publikacji makroekonomicznych. Dane z niemieckiej gospodarki napłyną o 8:00 i 10:00. Pokaźna seria wyników z USA pojawi się o godzinie 14:30 – poznamy między innymi najnowsze wieści z tamtejszego rynku pracy. W związku z tym, iż jest to ostatni dzień miesiąca, nie można wykluczyć nerwowych zachowań rynku.

Poziom 1.24 został wczoraj pokonany na eurodolarze. Teoretycznie, spadki mogą jeszcze sięgnąć poziomu 1.23, co wynikałoby z zasięgu naniesionego przeze mnie na wykres. Kolejne duże wsparcie ma bowiem miejsce dopiero poniżej poziomu 1.22. W przypadku odbicia korekcyjnego opór znaleziony zostanie na 1.25, a wcześniej pośrednio również wokół 1.2425.

Sylwester Majewski

Comments