Komentarze dzienne

Lewitując nad 1.25

Czwartek był dniem obfitym w publikacje makroekonomiczne. Choć dużej reakcji na ich wyniki nie dało się odnotować, to jednak pojawiają się symptomy pewnego zgrania dotychczasowej sytuacji.

Sytuacja wokół Grecji nie robi już takiego wrażenia jak tydzień temu. Kolejne ruchy spadkowe euro wydają się już lekko wymuszone i nie da się wykluczyć, iż sytuacja ta sprowokuje odwrót. Cały czas mamy jednak do czynienia z trendem spadkowym na euro.

Dziś o godzinie 8:00 opublikowane zostaną dane Gfk z Niemiec. Dowiemy się, jak kształtują się tamtejsze nastroje. Poza tym przed 16:00 analogiczne dane napłyną z USA. Poza tymi publikacjami innych znaczących nie będzie. Rynek będzie więc dryfował napędzany czynnikami technicznymi – lub politycznymi, o ile takie się pojawią i będą wystarczająco zaskakujące dla inwestorów.

Piątek bywa zazwyczaj dniem, w którym inwestorzy podejmują najważniejsze decyzje, mając pełną wiedzę z całego tygodnia. Eurodolar niemal lewituje nad poziomem 1.25. Rynek jest mocno wyprzedany i byłoby to świetne miejsce do odbicia. Z analizy trendu wynika jednak, iż jeśli potraktować końcówkę ubiegłego tygodnia jako korektę, to dalszy ruch po jej zanegowaniu powinien sprowadzić EUR/USD co najmniej na wysokość 1.23. Do zanegowania tego scenariusza potrzebne będzie zamknięcie nad 1.27.

Sylwester Majewski

Comments