Komentarze dzienne

AUD/USD może jeszcze tracić

Czwartek rozpoczęło euro wzrostami, spadając jednak na zakończenie dnia do poziomu wyjścia. Zbliżamy się do zakończenia tygodnia. Dzisiejsze zamknięcie albo podkreśli rozpoczęty w niedzielę trend albo wprowadzi kolejny znak zapytania do obrazu rynku.

Za nami seria danych z Wielkiej Brytanii oraz posiedzenie Banku Anglii. Publikacje były zbliżone do oczekiwań rynkowych. Inwestorzy nie spodziewali się zmiany stóp procentowych, dlatego też posiedzenie banku nie zmieniło wiele w obrazie rynku. Za oceanem odnotowano nieznaczny wzrost ilości nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych.

Pretekstu do ruchów ze strony publikacji makroekonomicznych będzie dziś mało-może z wyjątkiem odczytu Uniwersytetu Michigan. O ile więc nie napłyną niespodziewane informacje natury politycznej, to rozwój wydarzeń będzie dziś dyktowany czynnikami technicznymi. Te przemawiają za dalszym osłabieniem euro, dając szansę na odbicie jedynie w przypadku jakiegoś niespodziewanego impulsu.

Mocno w ostatnim czasie tracił na wartości dolar australijski, podkopując moją analizę miesięczną. Teoretyczny zakres wybicia z konsolidacji, z jakim mieliśmy do czynienia, pozwala myśleć o spadkach nawet na wysokość 0.99. Pokonanie parytetu będzie jednak trudne i miejsce to może dać okazję do odbicia. Za wsparcie posłużyć może cały obszar 0.99-1.00. Oporu dla ewentualnego odbicia można szukać przy 1.015 oraz 1.025.

Sylwester Majewski

Comments