Komentarze dzienne

Euro walczy w horyzoncie

Wtorek był spokojnym dniem na rynku walutowym. Wyjątkiem był jedynie dolar australijski, poddawany mocnym targnięciom. Europa pogrążona była chyba w obchodach dnia pracy, który to był pretekstem do zamknięcia rynków w Polsce.

Zaskoczeniem dla rynku była decyzja banku centralnego Australii. RBA obniżył główną stopę procentową o 50 punktów bazowych. Większość prognoz oczekiwało co prawda obniżki, ale nie większej niż 25pb.

Pozytywnie zaskoczył też indeks ISM manufacturing z USA, osiągając wynik lepszy od prognoz. Dziś, oprócz danych ze strefy euro, poznamy odczyt raportu ADP, prognozujący zmiany na amerykańskim rynku pracy. Oczekuje się wzrostu o 177 tysięcy miejsc pracy. Będzie to dobry sprawdzian przed czwartkowymi publikacjami zza oceanu.

Wykres eurodolara pokazuje nam, z jak ciężkim okresem mamy do czynienia przynajmniej od miesiąca. Euro zatrzymało swe szarpane wzrosty na linii spadkowej, łączącej szczyty z lutego i marca. Jeśli wskaźnik RSI pokona swoją linię wsparcia i spadnie poniżej 50, szala przechyli się na korzyść niedźwiedzi. Zamknięcie powyżej 1.3285 otworzy drogę do wzrostów, które szybko napotkają jednak na opór. Wsparcia mamy na 1.3100, 1.3050 oraz 1.3000. Oczekiwałbym dziś kolejnej, horyzontalnej świecy na wykresie dziennym eurodolara.

Sylwester Majewski

 

Comments