Analizy miesięczne

Analiza na maj

Za nami niemal dwa miesiące marazmu. Na wykresach widać jednak pierwsze oznaki poruszenia. Moje subiektywne wrażenia są takie, iż tygodniowe wykresy wskazują na słabość dolara. Spodziewam się więc, iż amerykańska waluta będzie w najbliższym miesiącu lub dwóch tracić. Tak to wygląda i na USD/CHF i na USD/CAD, USD/PLN itd.


USD/TRY: spadki

Spośród wielu par opartych na dolarze, wybrałem USD/TRY. Pozostałe pary,  gdzie dolar jest walutą bazową, również powinny tracić.  Sytuacja powinna się rozwinąć w tym miesiącu(tzn. w maju), choć może też się nieco przeciągnąć.  Wyraźne zamknięcie poza obszarem bezpieczeństwa(tu poziom 1.80) anuluje moją prognozę. Obszar docelowy zlokalizowany jest w obszarze wokół poziomu 1.70, zaczynając się tuż nad 1.7170.

 


AUD/USD: wzrosty

Skoro dolar amerykański ma spadać, to zyskiwać będą inne waluty. Wzrostów można oczekiwać w przypadku pary AUD/USD. Niedawno mieliśmy do czynienia z odbiciem od linii wzrostowej oraz od średniej z 200 dni. Wskaźnik RSI wzniósł się ponad poziom 50 – wszystko to są pozytywne sygnały.  Potencjał wzrostowy wydaje się jednak nieco ograniczony i tuż powyżej poziomu 1.07 może pojawić się presja ze strony niedźwiedzi. Poziom bezpieczeństwa jest blisko umiejscowiony – właściwie to już wyraźne zamknięcie poniżej linii wzrostowej może być znakiem ostrzegawczym dla grających na zwyżkę.

Sylwester Majewski

 

Comments