Komentarze dzienne Wszystkie

Dolar mocno zyskał

Sytuacja w Grecji, nie przestaje zajmować uwagi rynku. Inwestorzy zaniepokojeni są wpływem tych problemów na całą Unię Europejską. Wczoraj doszły do tego dobre wyniki z USA, co sprawiło, iż dolar kolejny dzień zyskiwał na sile.

Według raportu ADP, w kwietniu przybyło w USA, 23 000 nowych miejsc pracy. To trzeci z rzędu wzrost i najwyższy wynik od stycznia 2008. Dobry rezultat zaostrzył apetyty inwestorów przed kolejnymi publikacjami z rynku pracy, które będą miały miejsce już 7 maja.

Indeks ISM, dla sektora usługowego, utrzymał się na poziomie 55.4. Tym samym, rynek usług w USA rozwija się już czwarty miesiąc z rzędu, znajdując się na najwyższym poziomie od maja 2006.

Splot tych wydarzeń wyniósł dolara, na poziomy nie notowane od niemal roku. Na wykresie USD/CHF zbliżono się do ważnego oporu. Znajduje się on na wysokości 1.12. Teoretycznie wzrosty mogą dotrzeć nawet na 1.15. W tej jednak chwili możliwa jest korekta, gdyż rynek dolara jest wykupiony. Wsparcie to poziomy 1.11 oraz głównie 1.10.

Sylwester Majewski

Comments