Komentarze dzienne

Funt tuż przy liniach

Czwartek przyniósł kontynuację środowego trendu. Dolar zyskiwał, euro i pozostałe waluty traciły na wartości. Dane z Europy nieco słabsze, co nie pomagało bykom. Posiedzenie Banku Anglii nie przyniosło niespodzianek.

Sytuacja w brytyjskim sektorze przemysłowym pozostaje bez zmian. Wczorajsze dane były bliskie prognozom lub nieco gorsze. Podobnie w przypadku danych z Niemiec, gdzie produkcja przemysłowa nie zdołała sprostać prognozom. Zarówno euro jak i funt traciły na wartości, przy czym sytuacja funta zdaje się wyglądać nieznacznie lepiej.

Dziś ostatni dzień handlu przed świętami. Publikacje makroekonomiczne pojawią się praktycznie tylko w USA. O godzinie 14:30 dowiemy się, jak kształtuje się stopa bezrobocia za oceanem i ile przybyło nowych miejsc pracy. Trudno prognozować jak dane wpłyną na rynek – jeśli w ogóle wpłyną. Aktywność inwestorów powinna być z godziny na godzinę coraz niższa.

Rynek GBP/USD zatrzymał się wczoraj na wysokości średniej z 200 dni. Wskaźniki RSI oraz MACD nie dotknęły jeszcze swoich linii trendu wzrostowego(cena zresztą również), co może sugerować, iż jakieś próby spadkowe mogą nas czekać. Zamknięcie poniżej poziomu 1.58 mogłoby otworzyć drogę ku poziomowi 1.56. Odbicie się od wspomnianej wysokości daje tymczasem szanse na ponowne podejście pod 1.60. Na rozstrzygnięcie poczekamy zapewne do przyszłego tygodnia.

Sylwester Majewski

 

Comments