Komentarze dzienne

Jen tuż przy barierze

Wczorajszy dzień przyniósł kontynuację spadków wartości euro. Dolar dalej się umacniał. Publikowane informacje nie mogły pomóc wspólnej walucie. Dziś kolejna seria publikacji makroekonomicznych.

Indeks PMI dla niemieckiego sektora usług wypadł dość dobrze, osiągając wartość 52.1 punktu, co było wynikiem lepszym od prognoz. Potem nie było jednak już tak dobrze i dane o zamówieniach w przemyśle nie zachwyciły. Decyzja EBC była zgodna z prognozami, dlatego też nie mogła zmienić obrazu rynku.

Dziś o 10:30 poznamy dane o produkcji przemysłowej na wyspach. O 12:00 opublikowane zostaną analogiczne dane dla gospodarki Niemiec. Godzinę później ogłoszona zostanie decyzja Baku Anglii w sprawie poziomu stóp procentowych, a o 14:30 napłyną informacje z amerykańskiego rynku pracy.

Do ważnych poziomów zbliża się rynek jena. Na wykresie EUR/JPY widzimy, iż euro zatrzymało się ma wysokości 108.00. Tutaj też mamy dolne ograniczenie kanału wzrostowego. Wskaźnik RSI zbliżył się do poziomu 50 i jest gotowy do odbicia. Czy te szanse zostaną wykorzystane? Jeśli tak, to testować będziemy opór na wysokości 110.00. Zamknięcie poniżej 107.50 otworzy drogę do dalszego obsuwania się rynku. Wsparciem będzie wtedy obszar 105-106.

Sylwester Majewski

 

Comments