Komentarze dzienne

Oberwało się euro

Takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie spodziewał. Informacja, która miała przemknąć wczoraj pod koniec dnia, wywołała małe tsunami na rynku. Jakby tego było mało, poranna część sesji również była zmienna.

Zaczęło się od dobrych danych z wysp, gdzie indeks PMI dla brytyjskiej gospodarki osiągnął poziom 56.7. To o 3.3 punktu więcej niż się spodziewano. Inflacja w strefie euro była nieco wyższa niż oczekiwano. Niższe od prognoz zamówienia w przemyśle z USA również nie wpłynęły na rynek. Dopiero protokół z marcowego posiedzenia FOMC(Fed) wywołał burzę. Okazało się bowiem, iż QE3 nie jest wcale tak pewna. Dolar umocnił się po tej informacji względem wszystkich, głównych walut.

Dziś cała seria danych. Od godziny 11:00, aż do 16:00, przynajmniej raz w ciągu godziny publikowane będą jakiś dane makroekonomiczne. Początkowo będą to publikacje ze starego kontynentu, a później z USA. Mamy więc posiedzenie EBC oraz raport ADP i indeks ISM dla amerykańskiej gospodarki.

Wczorajsza wieczorna wyprzedaż euro może okazać się końcem marzeń o wzrostach. Na wykresie RSI widzimy, iż wskaźnik porusza się w kanale spadkowym, sygnalizując dalsze osłabienie. Obszar 1.3140-1.3200 jest teraz wsparciem i tu można oczekiwać chwilowego zatrzymania spadków. Jeśli jednak szybko nie nastąpi powrót ponad 1.3380, to test poziomu 1.30 będzie tylko formalnością.

Sylwester Majewski

 

Comments